Keramičari

Keramičke pločice su neizbežne, u Vašoj kući, prvenstveno u kupatilu i kuhinji, a mi Vas upućujemo na postupak koji bi trebalo ispoštovati u ovim osetljivim radovima.

Pločice mogu biti rustične ili moderne, standardnih veličina ili velikih dimenzija. Pored klasičnih pločica koje se izvode sa fugama, postoje pločice koje su laserski sečene (rektifikovane) i koje se slažu jedna do druge te na kojima se ne vide spojevi odnosno fuge.

Za koje god se odlučite, evo kako teče postupak postavljanja pločica, za šta Vam je potreban iskusan i profi MAJSTOR, koga ćemo Vam mi obezbediti.

Pre postavljanja pločica, isplanirajte raspored na papiru, ukoliko želite biti kreaitvni, ili se konsultujte sa našim MAJSTOROM, koji će Vam profesionalno pomoći.... Izbegavati rezanje pločica na manje komade od četvrtine, jer je male komade teško pravilno izrezati. Potrebno je odgovarajuće radno svetlo. Skinuti sva vrata jer će postavljanje pločica podići visinu poda te visinu vrata treba prilagoditi novoj visini poda.

Moderno doba u kom živimo donelo je puno inovacija na polju keramičkih pločica kao i lepkova koji se koriste za njihovo postavljanje. Pre početka radova treba odabrati odgovarajući lepak koji je najbitniji faktor za kvalitetno postavljanje pločica. Cena za postavljanje pločica može značajno varirati u zavisnosti od kvaliteta izvođenja radova, stoga treba pronaći najbolji odnos, u čemu će Vam tim MAJSTORA nesebično pomoći… U slučaju potrebe, pločice moraju biti postavljene “na materijal”, cementnim malterom… 

Izbor lepka se vrši na osnovu materijala od koga je napravljena pločica i od podloge na koju se lepi. Razlika između lepkova koji se koriste je prvenstveno u njihovoj dugotrajnosti. Naime, svi lepkovi su dovoljno dobri da zalepe bilo koju pločicu na bilo kojoj građevinskoj podlozi, ali je pitanje vremena kada će se pločica odlepiti. Ukoliko je odabir lepka dobar  pločica može da ostane zalepljena i nekoliko desetina godina. Ukoliko je lepak loš pločica može da se odlepi već posle godinu dana, a možda čak i ranije ako se radi o podnoj pločici u prostorima gde je velika cirkulacija ljudi.

Prednosti i mane postavljanja pločica na lepak u odnosu na postavljanje na materijal:

- Brže i jednostavnije postavljanje pločica.

- Jeftiniji rad.

- Mogu da se postavljaju sve vrste pločica svih dimenzija.

- Jedina mana je što postavljanje pločica na lepak zahteva određenu pripremu, odnosno zid mora biti izmalterisan, a na podu mora biti urađen ravnjajući sloj.

- Lepak za unutrašnje postavljanje keramičkih pločica. Kod CERESIT-a nosi oznaku CM9.

- Lepak za spoljašnje postavljanje keramičkih pločica - CM11.

- Lepak koji se koristi za neupijajuće površine ili poznatiji kao lepak za pločice na pločice - CM16.

- Posebne vrste lepkova odnosno sillikona za gumu, drvo i druge materijale...

To bi bilo sve što biste morali znati o postavljanju keramičkih pločica, ali Vam ipak sugerišemo da baš MAJSTOR “uzme stvar u ruke”, kako ne biste u nečemu pogrešili, izložili se bespotrebnom utrošku vremena i para na nestručno postavljanje keramike?!? Ipak je ovo osetljiv i veoma važan deo poslova u estetizaciji Vašeg životnog prostora…

Kontakt - naruči majstora - OVDE